Biblioteczki i regały - czyli najpopularniejsze systemy przechowywania

13-11-2020

Miłośników książek nie trzeba przekonywać do tego, aby wygospodarowali w mieszkaniu przestrzeń na domową biblioteczkę. Gorzej z tymi, którzy twierdzą, że regały są im zupełnie niepotrzebne. Nie bez przyczyny jednak meble tego typu należą do najpopularniejszych systemów przechowywania. Regał na książki to konstrukcja na tyle uniwersalna, że znakomicie odnajduje się we wnętrzu każdego typu. Nie dość, że pozwala na uporządkowanie mniej lub bardziej licznych woluminów, to stwarza także możliwość na ustawienie innych elementów wchodzących w skład mieszkania.

Warto w tym miejscu zaznaczyć również, że nowoczesne regały przybierają przeróżne, często zaskakujące formy. Zachęcamy do tego, aby aranżować przestrzeń z wykorzystaniem mebli tego typu. Za moment przekonasz się, jak domowa biblioteczka świetnie organizuje przestrzeń!

Regał na książki - idealny system przechowywania

Miejsce na domową biblioteczkę zwykle znajdujemy w salonie – nie bez przyczyny. To reprezentacyjna przestrzeń domu, którą chętnie chwalimy się przed gośćmi. Tam też spędzamy najwięcej czasu, dostęp do ulubionych lektur nie powinien być więc niczym ograniczony. Aby zwiększyć funkcjonalność wnętrza, warto zdecydować się na meble uzupełnione nie tylko o półki, ale też szafki bądź szuflady. Zwykły regał na książki zyska w ten sposób bardziej praktyczne zastosowanie. Biblioteczka stanie się miejscem przechowywania zarówno woluminów, jak i innych przedmiotów, takich jak płyty, filmy czy pamiątki. Biblioteczka może pełnić także rolę komody, zwłaszcza w małych mieszkaniach. Jeśli salon jest jednocześnie sypialnią, to oprócz woluminów na regałach można ustawić albumy ze zdjęciami i ramki z fotografiami, a w szufladach ułożyć ubrania.

Regał na książki w kuchni – brzmi abstrakcyjne? Wcale nie! Każdy miłośnik gotowania potwierdzi, że przechowywanie przepisów to nie lada wyzwanie natury logistycznej. Gdzie pomieścić poradniki, książki kulinarne oraz wycięte z gazet przepisy, jeśli nie w eleganckiej biblioteczce? Wiąże się z tym mnóstwo korzyści. Przede wszystkim kolekcja jest doskonale widoczna z daleka. Wyeksponowana, zacznie pełnić rolę kuchennej dekoracji. Poza tym przepisy wreszcie będą na wyciągnięcie ręki, co sprawi, że samo gotowanie stanie się znacznie przyjemniejsze.

Na półkach można ustawić zresztą nie tylko poradniki, ale także inne kuchenne akcesoria, jak słoiki z produktami sypkimi, ozdobne naczynia lub przyprawy. Biblioteczka może przeobrazić się nawet w domową spiżarnię - wszystko zależy od tego, w jaki sposób zaaranżujesz wnętrze. Nie musisz też przejmować się, jeśli w kuchni brakuje miejsca na regał - książki z przepisami można ułożyć na specjalnej podwieszanej półce.

Domowa biblioteczka nie tylko na książki

Pomysłów na wykorzystanie biblioteczki istnieje mnóstwo! Nie warto ograniczać się wyłącznie do podstawowej funkcji, choć oczywiście to lekturom dedykowana jest ta zmyślna konstrukcja. Jak udowadniamy poprzez naszą ofertę, nawet w najmniejszym mieszkaniu znajdzie się miejsce na ten praktyczny i stylowy mebel.