Jaką ławę do salonu wybrać?

13-11-2020

Przyszedł wreszcie czas na urządzanie salonu? Nie zapomnij, że oprócz kanapy oraz foteli powinno znaleźć się w nim miejsce także na z pozoru tak nieistotny dodatek, jak stolik. Wyobraź sobie, że zapraszasz gości i nie możesz zaserwować im kawy. Oglądanie meczu czy wspólna gra na konsoli również będą trudne do zrealizowania, ponieważ zabraknie przestrzeni, którą możesz wykorzystać do ustawienia potrzebnych w takich momentach akcesoriów.

Jeśli myślisz o tym, aby stworzyć przestrzeń przytulną, a zarazem funkcjonalną, zaproś do salonu elegancką ławę. Nie dość, że zyskasz dodatkową przestrzeń, do sprawisz też, że wnętrze zyska przyciągający wzrok element.

Ława do salonu: jaką wybrać?

Dlaczego tak istotne jest, aby zaopatrzyć salon w ławę? Mebel tego typu znakomicie podkreśla funkcję, jaką w domu pełni wnętrze tego typu. Nawet najwygodniejsza i największa kanapa nie zachęci domowników do wypoczynku w pomieszczeniu, w którym nie znajdzie się choćby odrobina miejsca na postawienie filiżanek z herbatą, przekąsek czy innych służących rozrywce niezbędników. Przy tym wszystkim nie zapominaj, że mebel ten nadaje wnętrzu znacznie więcej reprezentacyjnego charakteru. To swoista wizytówka domu – a im ciekawiej zaaranżowana, tym lepiej! Jeśli w pokoju gościnnym czegoś brakuje, to z pewnością jest to solidna i stylowa ława.

Z przyjemnością zaprezentujemy Ci ogrom możliwości w tym zakresie. Każda ława do salonu, którą widzisz w naszej ofercie, jest odpowiednia do tego, aby z jednej strony nadawać przestrzeni więcej przytulnego uroku, a z drugiej pełnić rolę praktycznego mebla.

Ława do salonu: do klasycznych czy nowoczesnych wnętrz?

Rodzi się jednak pytanie: jaki mebel wybrać, aby pasował do wystroju wnętrza? W takim przypadku warto postawić na uniwersalne rozwiązanie i zdecydować się na mebel z drewna, która za sprawą swojego ponadczasowego charakteru będzie świetnie komponować się zarówno z wystrojem w stylu klasycznym, jak i znacznie bardziej nowoczesnymi aranżacjami. Gorąco zachęcamy również do tego, aby mieszać ze sobą różne style. Drewniany stolik dobrze odnajdzie się w pokoju w stylu industrialnym bądź skandynawskim - zarówno drewno, jak i prosta konstrukcja, świetnie współgrają z minimalistycznymi trendami.

To jednak nie jedyna kwestia, jaką należy wziąć pod uwagę przy wyborze ławy. Warto zwrócić uwagę także na rozmiar oraz wysokość mebla. W małym salonie dobrze sprawdzi się bryła na planie kwadratu, którą można uzupełnić o dodatkowe udogodnienia, takie jak szuflady. W pomieszczeniach o większym metrażu znakomicie sprawdzą się natomiast szerokie i długie modele z dodatkową półką bądź ze szklanym blatem.

Nie zapomnieliśmy też o miłośnikach funkcjonalności. Za sprawą nowoczesnej ławy salon może w kilka chwil przeobrazić się w jadalnię. Wystarczy tylko zdecydować się na zakup model rozkładany. Po wyjściu gościu mebel powróci do swojego pierwotnego kształtu, co pozwoli znacznie zaoszczędzić przestrzeń - co jest szczególnie istotne w przypadku mieszkań o małym metrażu.