Szafa do garderoby – jaką szafę wybrać na ubrania do garderoby?

24-11-2020

Oddzielna garderoba na ubrania wcale nie musi być odległym marzeniem. Nawet w niewielkim mieszkaniu można wygospodarować dodatkowe miejsce do przechowywania odzieży. Niewykonalne? Zmienisz zdanie, gdy poznasz nasze szafy – meble idealne do stworzenia przestrzeni, która będzie pełnić funkcję funkcjonalnej i pojemnej garderoby.

Jaką szafę na ubrania kupić?

W salonie mebli AGA do wyboru masz mnóstwo funkcjonalnych i pojemnych elementów wyposażenia, które bez problemu zaaranżujesz w dowolnym pomieszczeniu. Ciekawym pomysłem jest stworzenie osobnego wnętrza przeznaczonego wyłącznie do przechowywania odzieży. Właściciele dużych mieszkań oraz domów jednorodzinnych coraz częściej decydują się na takie rozwiązanie. Z jednej strony zyskują miejsce odpowiednie do tego, aby przebierać w przeróżnych stylizacjach. Z drugiej oszczędzają przestrzeń w sypialni, salonie czy przedpokoju – pomieszczeniach, do których najczęściej zapraszane są meble na ubrania. Nie każdy jednak może pozwolić sobie na taką aranżację. Nie oznacza to jednak, że stworzenie garderoby jest niemożliwe, wręcz przeciwnie!

Szafa do garderoby niejedno ma imię

W sprzedaży dostępne są meble do przechowywania w przeróżnych odsłonach. Warto kupić takie, które będą w stanie pomieścić wszystkie ubrania, w tym także odzież wierzchnią, obuwie oraz domowe tekstylia. Znakomicie sprawdzi się duża szafa uzupełniona o szuflady oraz liczne półki. Taka opcja sprawdzi się w szczególności w sypialni, nawet tej niewielkiej.

Do dyspozycji oddajemy elementy wyposażenia w przeróżnych kombinacjach. Zachęcamy do kupna modeli jedno- i dwudrzwiowych, a zatem tych najbardziej klasycznych. Zmieszczą się nawet w bardzo małym pomieszczeniu. Do wnętrz o większym metrażu zalecamy wybór mebli trzy- i czterodrzwiowych. Zdecydowanie warto zaprosić je do specjalnie przeznaczonego do tego wnętrza na odzież. Nie dość, że wypełnią sobą przestrzeń, to na dodatek pozwolą na przeniesienie wszystkich ubrać w jedno funkcjonalne miejsce.

Garderoba w dużym domu: jaką szafę wybrać?

Marzysz o stylowej garderobie – pomieszczeniu stworzonym tylko po to, aby do woli przebierać w nim w ulubionych ubraniach? Kup jeden z elementów wyposażenia proponowanych w salonie AGA. Im większa, tym ciekawszą aranżację stworzysz. Wybierz model z dodatkowymi szufladami oraz półkami, dzięki którym można posortować ubrania zgodnie z ulubionym, wypracowanym przez siebie systemem. Podczas zakupu weź pod uwagę liczbę domowników - każdy będzie chciał pozyskać dla siebie własną przestrzeń. Jeśli natomiast chodzi o styl, pozostawiamy Ci pełną dowolność!

Jaką szafę kupić do domu? Jeśli dysponujesz sporą przestrzenią lub masz szczęście korzystać z dodatkowego pomieszczenia przeznaczonego na garderobę, nie musisz się ograniczać. Wybierz dużą solidny model dwu-, trzy- lub nawet czterodrzwiowy. Zmieścisz w nich odzież raz buty wszystkich domowników. Jeśli cenisz funkcjonalne meble, zdecyduj się na mebel z drzwiami z lustrem.

Szafa na ubrania - jaką wybrać, gdy miejsca na przechowywanie brak?

Nie w każdy dysponuje odpowiednią ilością miejsca, aby stworzyć przytulną i funkcjonalną garderobę. Czy w takim razie należy zrezygnować z marzenia o idealnym miejscu do przymierzania? Udowadniamy, że nie musi tak być! Wystarczy wybrać model, który z powodzeniem zastąpi tę dodatkową domową przestrzeń.

Znakomicie nadają się do tego meble z lustrem. Modele tego typu, ze względu na obecność dodatkowych elementów w postaci luster, pozwolą na swobodne przymiarki praktycznie w każdym pomieszczeniu. Najlepiej sprawdzą się w sypialni, nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby stawiać takie meble w przedpokoju – czyli miejscu, w którym najczęściej się ubieramy. W małych pomieszczeniach egzamin zda z kolei zakupiony w salonie AGA model z drzwiami przesuwnymi, do których przytwierdzone jest lustro. To spora oszczędność przestrzeni, a do tego element, który optycznie powiększa wnętrze.

Jaką szafę wybrać więc o małego mieszkania? Warto postawić na zakup modelu z przesuwnymi drzwiami wraz z lustrem.