Szafki pod telewizor – jak mądrze wybierać?

13-11-2020

Oglądanie telewizji – jedna z naszych ulubionych rozrywek – zwykle odbywa się w salonie. Jest to przestrzeń wyjątkowa w każdym domu. To tam możemy odpocząć po długim dniu w pracy, uprawiać weekendowe leniuchowanie lub grać w planszówki. Rodzinne dyskusje, samotne zanurzanie się w lekturze czy picie kawy z gości to również nieobce salonowi sytuacje.

Nie bez przyczyny więc jego centralne miejsce zajmuje kino domowe. A skoro tak, to zasługuje ono na nowoczesną oprawę, czyli solidną szafkę pod telewizor. Jest to inwestycja jak najbardziej słuszna z wielu względów. Jak wybrać meble, które będą pasować do wystroju wnętrza i zarazem nie stracą na funkcjonalności? Za moment przekonasz się, że nie jest to trudne zadanie. Przed zakupem warto jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów.

Jak wybrać idealną szafkę pod telewizor?

Przede wszystkim oceń ilość sprzętu, jaka wchodzi w skład RTV. Na tej podstawie będzie Ci łatwiej ocenić, jakiej wielkości szafkę wybrać, aby zabezpieczyć każdy, choćby najmniejszy kabel. To istotne z wielu względów. Elektronikę należy chronić przed działaniem czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć czy wysoka temperatura. Przewodów oraz sprzętu nie należy w związku z tym stawiać na podłodze, blisko ścian, okien oraz źródeł ciepła. Dobrze skonstruowana szafka pod telewizor pozwoli zabezpieczyć drobne elementy wchodzące w skład kina domowego, a także ustawić je w odpowiedniej odległości od siebie.

Nie bez znaczenia pozostaje również rozmiar kineskopu. Obecnie mamy do czynienia z płaskimi ekranami, które znacznie łatwiej ustawić, nie pozbawia to ich jednak należytego ciężaru. Szafka powinna więc być na tyle solidna, aby utrzymać sprzęt. Jednocześnie warto kierować się zasadą rekomendowaną przez projektantów wnętrz: im większy telewizor, tym mniejszy mebel. Dlaczego to tak istotne? Przemawiają za tym głównie względy estetyczne. Sporych rozmiarów sprzęt, w połączeniu z dużym meblem, stworzą dość toporne połączenie, które zaburzy harmonię w salonie. Lepiej więc zdecydować się na model nieco mniejszy, ale wykonany z trwałych materiałów.

W tym miejscu nie zalecamy sięgania po stoliki, których blat wykonano z niezabezpieczonego, cienkiego szkła. Wybór stolika wykonanego z tworzyw sztucznych również nie okaże się dobrym rozwiązaniem - tworzywo jest na tyle miękkie i podatne na zarysowania, że po pewnym czasie blat będzie nadawał się do wymiany. W tym miejscu polecamy szafki pod telewizor wykonane z drewna - są nie tylko wytrzymałe, ale dodatkowo prezentują się ponadczasowo. Będą pasować do wnętrza zaaranżowanego w dowolnym stylu.

Szafka pod telewizor: Twój nowy ulubiony mebel w salonie!

Z czasem odkryjesz mnóstwo funkcjonalności, jakie posiada szafka RTV. Nie dość, że znakomicie wyeksponuje telewizor oraz pozostały sprzęt (jak głośniki, konsola bądź odtwarzacz DVD) to stanie się też miejscem do eksponowania kolekcji filmów oraz przechowywania instrukcji czy akcesoriów. Przede wszystkim jednak zyskasz mebel stworzony do tego, aby przyciągać wzrok!