Jakie są rodzaje materacy? Jaki materac wybrać do spania?

24-11-2020


Czy wiesz, że komfort snu zależy w dużej mierze od rodzaju materaca? Podczas zakupu wypełnienia do łóżka nie warto kierować się wyłącznie przyzwyczajeniem czy sięgać po najtańsze rozwiązania. Może to mieć przykre skutki dla zdrowia. Nieprawidłowo dopasowany przyczynia się do problemów ze spaniem, a także może potęgować ból zarówno w górnym, jak i dolnym odcinku kręgosłupa. Zanim więc zdecydujesz się na ten sam materac co zawsze sprawdź, jak wiele możliwości wyboru przygotowaliśmy!

Rodzaje materacy

W sprzedaży dostępnych jest kilka rodzajów wypełnień. Produkowane są z materiałów o zróżnicowanych właściwościach. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii oraz dobrej znajomości tworzyw każdy, bez względu na preferencje, jest w stanie dopasować idealny rodzaj materaca do spania. W ofercie salonu mebli AGA dostępne są modele:

  • rehabilitacyjne,
  • piankowe,
  • kieszeniowe,
  • lateksowe,
  • piankowo-kokosowe.

Zachęcamy do tego, aby poznać charakterystykę wszystkich rodzajów produktów i na tej podstawie dopasować wypełnienie, które zapewni komfortowy oraz zdrowy sen. Poniżej znajdziesz opis każdego z nich, który ułatwi Ci podjęcie decyzji. W razie dodatkowych pytań skontaktuj się z nami!

Jaki materac do spania wybrać?

Wybór wypełnienia do łóżka, które zapewni odpowiednie warunki do spania, zależeć będzie od Twoich potrzeb. Pod uwagę weź takie parametry, jak wzrost oraz waga. To właśnie od nich zależy, czy znajdujące się wewnątrz wypełnienie zapewni właściwe ułożenie kręgosłupa. Łóżko stanie się najwygodniejszym miejscem na świecie, jeśli materac nie będzie ani za twardy, ani też przesadnie miękki. Nie zapomnij również sprawdzić rodzaj tworzywa, z jakiego zostały wyprodukowane. Niektóre z nich są nieodpowiednie dla osób z alergią.

Jeśli na co dzień zmagasz się z bólem pleców i leczysz się na schorzenia kręgosłupa, dobrym rozwiązaniem będzie materac rehabilitacyjny. Wypełniony pianką termoelastyczną nie dość, że dopasuje się do kształtu ciała, to dodatkowo zapewni ciepło, które znacznie zredukuje odczucia bólowe w okolicy kręgosłupa, a tym samym ułatwi zasypianie.

Materac do spania, który okaże się najbardziej uniwersalnym wyborem? Ten wykonany z pianki poliuretanowej zapewniającej komfort snu oraz odpowiednią temperaturę. Ze względu na łatwość obróbki tworzywo można dopasować do każdego rodzaju stelażu. Zaletą jest również duża elastyczność: pianka prawidłowo odczytuje kształt ciała i dopasowuje się do niego, nie doprowadzając jednocześnie do powstawania odkształceń.

Specyficzna konstrukcja materaca kieszeniowego gwarantuje duży komfort podczas spania dzięki tzw. elastyczności punktowej. Wnętrze podzielone jest na kilka stref (kieszeni), a każda z nich jest odpowiedzialna za inną część ciała. Znajdujący się wewnątrz materiał zapewnia zatem podparcie wyłącznie tym częściom ciała, które tego potrzebują.

Lateks to nieco nowocześniejszy rodzaj wypełnienia do spania, który działa bardzo podobnie: materiał reaguje na nacisk tylko w miejscach wymagających podparcia. Odkształca się natomiast w okolicy bioder oraz barków, odciążając tym samym kręgosłup. Jest to także wybór odpowiedni dla osób z alergią: lateks nie przyciąga kurzu oraz roztoczy, a do tego jest w pełni naturalny.

Materac piankowo-kokosowy do spania posiada wszystkie zalety wypełnienia piankowego z tą różnicą, że oblekający je materiał uzupełniony został o włókna kokosa zapewniające większą elastyczność oraz większą sztywność i tym samym wytrzymałość konstrukcji. Dodatkową zaletą jest fakt, że model tego typu dobrze odprowadza wilgoć oraz umożliwia właściwą cyrkulację powietrza.

Materac do spania – wiele rodzajów, jeden słuszny wybór

Wiesz już, czym różnią się poszczególnie modele oraz na które wypełnienie warto się zdecydować, jeśli spanie ma należeć do czynności pełnych komfortu. Proponowane przez nas rozwiązania spełnią swoje zadanie w 100%. Zagwarantują zarówno wygodę, jak i zdrowy ożywczy sen. Wystarczy wybrać tylko taki rodzaj wypełnienia, który odpowie na Twoje indywidualne oczekiwania.